Téměř 70 policistů a členů Mezinárodní policejní asociace IPA, převážně z Česka a Německa, projíždělo v týdnu od 22.8. do 26.8. 2011 v rámci charitativní akce Jižní Moravou na kole proti dětské rakovině po silnicích a cyklostezkách v okolí jihomoravské Lednice. Hlavím organizátorem této akce byla Územní skupina IPA Domažlice. Na svém putování účastníci akce zavítali i na území sousedního Rakouska a Slovenska a v letních vedrech ujeli téměř 400 kilometrů.

Z výtěžku akce se 12-15 českých dětí i se zdravotním doprovodem zúčastní Tábora lesních pirátů, který pořádá pro stejně postižené děti Nadace Isabelle Zachertové v Německu.

Cyklistické putování mělo i symbolický vzpomínkový podtext, neboť díky ochotě a spolupráci s Občanským sdružením Paměť a hlavně jejímu předsedovi, panu Miroslavu Kasáčkovi, měli účastníci akce možnost seznámit se prostřednictvím Stezky svobody s několika případy pokusů o ilegální opuštění Československa po vybudování tzv. Železné opony. O kvalitě nově zbudované Stezky svobody svědčí i to, že celou cyklistickou trasu projeli účastníci této akce celkem třikrát.

Za organizátory akce
mjr. Mgr. Miroslav Krůta