Zde vám přinášíme nejčerstvější informace o průběhu našich akcí.

Cejl Cejl

11:00 hod., bývalá věznice a  v Brně na Cejlu

Zveme vás na vzpomínkový akt u příležitosti 70. výročí únorových událostí roku 1948 dne 23. února 2018 v 11:00 hodin v prostorách bývalé věznice a popraviště v Brně na Cejlu.

Akci pořádá Jihomoravský kraj a statutární město Brno za účasti občanského sdružení Paměť.

Ke stažení pozvánka i program.

Krátké video ze slavnostního aktu naleznete zde YouTube

Informace o vzpomínovém aktu se objevila také ve zpravodajství TV NOE TV NOE (zdroj: http://www.tvnoe.cz).

Vzdorovali zlu Zemřeli pro víru

1. února 2018, 17:00 hod., Křížová chodba Nové radnice, Dominikánské náměstí, Brno

Statutární město Brno a Občanské sdružení PAMĚŤ si vás dovoluje pozvat na zahájení výstav
VZDOROVALI ZLU
ZEMŘELI PRO VÍRU. Osudy kněží od Babic.

Výstavy budou zahájeny 1. února 2018 v 17:00 hod.
Promluví Ing. Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna.
Výstavy uvede Miroslav Kasáček – předseda kolegia Občanského sdružení PAMĚŤ.

Výstavy jsou veřejnosti přístupné od 2. února do 3. března 2018.

Pozvánky: Vzdorovali zlu, Zemřeli pro víru.

Krátké video ze zahájení výstav naleznete zde YouTube

Informace o výstavě se objevila také ve zpravodajství TV NOE TV NOE (zdroj: http://www.tvnoe.cz).

Pietní akt u Památníku obětem železné opony

9:00, sraz účastníků na Stezce svobody u Památníku

11:15, Odborná konference, zámek, Mikulov

Dovolujeme si vás pozvat na již tradiční setkání občanů – pietní akt u Památníku obětem železné opony a Odbornou mezinárodní konferenci „Odešli, aby bojovali“.

9:00, Administrativní a školící centrum Jihomoravského kraje, Cejl 73, Brno

Dovolujeme si vás pozvat na odbornou mezinárodní konferenci Místo utrpení jako místo paměti aneb věznice Cejl v kontextu českých dějin

Smyslem konference je připomínka historického kontextu jako východiska pro využití areálu s tragickou zátěží nedávné minulosti.

Doteky

15. února 2018, 18:00 hod., vernisáž Společenské centrum Brno-sever, Okružní 21, Brno

Fotografické doteky dramatických míst z brněnské káznice.

Výstava je veřejnosti přístupná od pondělí do pátku 9 ‐ 17h.

Cena města Brna

Zažil komunistický útlak. Teď shromažďuje písemná svědectví i vzpomínky dalších pamětníků a snaží se o jejich zachování pro další generace. Jako předseda Občanského sdružení Paměť usiluje například o trvalou expozici v místě bývalé brněnské věznice Cejl. „Je to unikátní místo, které je potřeba ukázat dalším generacím. Je tam zachovaná například kaple, sakristie nebo kresby na stěnách,“ popisuje Miroslav Kasáček v dalším díle seriálu Brněnského deníku Rovnost Dýchám pro Brno.

Adventní koncert

15:00 hod., kostel sv. Jana Křtitele, Lukov u Moravských Budějovic

Občanské sdružení Paměť - Nadační fond Niké - Římskokatolická farnost Lukov si Vás dovolují pozvat na Adventní koncert MUDr. Ruly Machačové „Děti a andělé”. Po skončení koncertu proběhne zastavení v Pamětní síni P. Jana Buly.

Pozvánka zde.

Krátkou videoukázku zveřejnila na svém facebooku paní Marie Račická.

Fotografie - Marie Račická:

19.00 hod., kavárna PANKSY, Jaselská 17, Brno

Ve středu 29. listopadu byla uspořádána studentským spolkem „Masarykovi historici“ v kavárně PANKSY beseda s promítáním hodinového dokumentu Mlynáři od Babic za účasti autorů Luďka Navary a Miroslava Kasáčka.

Letovice

V Louckém kostele ve Znojmě uvidíte naše výstavy:

• Mlynáři od Babic

• P. Jan Bula - Věřím, že můj krátký život nebyl nadarmo